Zapisy do udziału w Festiwalu Piosenki o Wolności

Rozpoczęły się zapisy do udziału w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki o Wolności. Potrwają do 10 marca br. Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 24 lat. Zadaniem uczestników będzie wykonanie na scenie jednego, wybranego przez siebie utworu muzycznego artysty z polskiej sceny muzycznej z listy zaproponowanej przez organizatorów.

W VIII edycji festiwalu mogą brać udział wyłącznie soliści. Zapraszamy zarówno amatorów tworzących w zaciszu domowym, jak i młodych artystów skupionych wokół domów kultury, ośrodków młodzieżowych, szkół, ognisk artystycznych, harcerstwa.

Konkurs ma na celu przypomnienie utworów, które w czasach komunistycznych opowiadały o zakazanej historii, pragnieniu wolności i niepodległości, krytykowały ówczesną rzeczywistość i życie w kraju pod rządami opresyjnego systemu. Utwory te, często mające dziś status kultowych, na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki, podobnie jak postacie ich twórców, np. bardowie „Solidarności” Jacek Kaczmarski i Przemysław Gintrowski.

Organizatorami Festiwalu jest Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Wszystkie potrzebne informacje o festiwalu i zapisach znajdziecie TUTAJ

Terminarz:
Zgłoszenia uczestników – do 10 marca 2024 r.
Ogłoszenie listy wykonawców zakwalifikowanych do II etapu – 25 marca 2024 r.
Przesłuchania finałowe – 20 kwietnia 2024 r.
Relacja z ubiegłorocznego festiwalu TUTAJ