Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii – etap wojewódzki

15 marca 2018 r. odbędzie się etap wojewódzki V edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii, organizowanej przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska.

W tym roku konkurs będzie miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 5  im. Dziewięciu Górników z „Wujka” przy ul. Gallusa 5 w Katowicach. Do wojewódzkiego etapu zakwalifikowało się 71 uczniów, w tym  5 uczniów z „klas pozaregulaminowych”, czyli startujących na próbę, bez możliwości przejścia do finału. Partnerem organizacyjnym Olimpiady Solidarności na terenie Śląska jest, jak co roku, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy historycznej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, obejmującej okres historii Polski na tle historii Europy i świata lat 1970-1990.  Dla laureatów I miejsca przewidziane są indeksy na czołowe uczelnie wyższe, natomiast laureaci wszystkich trzech miejsc w nagrodę otrzymają roczne stypendium naukowe oraz bony na wybrane przez siebie publikacje IPN.

Ambasadorem V został zespół Fisz Emade i to oni zagrają dla laureatów podczas finału, który odbędzie się w czerwcu 2018 roku w Katowicach.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.olimpiadasolidarnosci.pl