Głosujcie na ŚCWiS-ową grę w konkursie SŁONECZNIKI 2023

Z radością informujemy, że nasza gra terenowa „Zakup kontrolowany” znalazła się w II etapie konkursu SŁONECZNIKI 2023 na najlepszą inicjatywę dla dzieci na Śląsku w tym roku. Zachęcamy do oddania głosu na tę ŚCWiS-ową propozycję dla młodzieży.

Głos można oddać do 3 września TUTAJ
Konkursowe inicjatywy zostały podzielone na sześć kategorii, „Zakup kontrolowany” jest nominowany w kategorii „Logika”. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyłoni głosowanie internautów.

„Zakup kontrolowany” to gra terenowa, stworzona przez ŚCWiS, dająca okazję do połączenia edukacji historycznej z dobrą zabawą. Rozgrywana jest w okolicach kopalni „Wujek” w Katowicach – Brynowie. Uczestnicy, podzieleni na grupy (9-30 osób) przenoszą się w realia PRL i mają za zadanie zdobycie wszystkich zakupów z listy. Tylko wiedza, refleks i spryt umożliwią wygraną. Kto pierwszy, ten lepszy!

Organizatorem konkursu SŁONECZNIKI 2023 jest portal CzasDzieci.pl. Jak piszą twórcy plebiscytu, na liście znalazły się inicjatywy, na które rodzice wysłali najwięcej zgłoszeń, bądź których uzasadnienia wyboru jednoznacznie kwalifikowały do następnego etapu.

Na stronie konkursowej czytamy: „Chcemy docenić i nagrodzić organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką. (…) Podstawowym założeniem konkursu jest oddanie głosu rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym dane inicjatywy. (…) Dlatego prosimy Rodziców o zgłaszanie i komentowanie najwartościowszych według nich inicjatyw, w których uczestniczyli w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy oraz głosowanie na nominowane wydarzenia i oceniane ich.”

Więcej o konkursie TUTAJ