Noc Muzeów, 16 maja 2026 r., przyciągnęła do Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności im. Dziewięciu Górników z „Wujka” liczne grono zwiedzających. Zobaczcie naszą fotorelację z tego wieczoru.

Tak jak w poprzednich latach, tego dnia można było zobaczyć naszą wystawę za darmo. Odbyły się także trzy tury wycieczek po terenie kopalni „Wujek” (tradycyjnie zainteresowanych było tak wielu, że zapisy skończyły się na długo przed Nocą Muzeów).

Na chętnych czekały gry historyczne, warsztaty z pozłotnictwa medali, możliwość wykonania własnoręcznie pamiątkowej przypinki czy wirtualna wizyta w kopalnianym chodniku – to za sprawą okularów VR udostępnionych przez JSW SiG. Zapracowanym twarzom górników można było przyjrzeć się na wystawie fotografii wykonanych przez Jana Czypionkę. Nie zabrakło również wyczekiwanej przez wielu atrakcji, jaką był koncert Orkiestry Górniczej KWK „Wujek” w salach ekspozycyjnych ŚCWiS.

Partnerzy Nocy Muzeów w ŚCWiS to: Polska Grupa Górnicza SA, Jastrzębska Spółka Węglowa Szkolenie i Górnictwo sp. z o.o., Toyota Czajka.

Zobaczcie sami, jak było. Już zapraszamy na Noc Muzeów za rok. A wcześniej także na Industriadę (to już w czerwcu) i wiele, wiele innych wydarzeń w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności im. Dziewięciu Górników z „Wujka.

 

Przejdź do treści