Zapraszamy do udziału w plenerze malarskim

„Zanim kopalnia zniknie” – taki tytuł nosi plener malarski, który odbędzie się na terenie kopalni „Wujek” w dniach 15-17 czerwca 2023 roku. Jego celem jest utrwalenie w malarstwie tkanki historycznej obiektów związanych z pacyfikacją kopalni „Wujek”. Do udziału zapraszamy plastyków, uczniów i studentów szkół artystycznych oraz sympatyków malarstwa. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 maja (decyduje kolejność zgłoszeń).

 

Zadaniem każdego uczestnika będzie wykonanie pracy zgodnej z tytułowym tematem.
Technika: akryl lub olej na płótnie o wymiarach min.: 50 x 70 cm. Zapewniamy płótno o wymiarach 50×70 cm oraz zestaw farb olejnych. Media (rozpuszczalniki), farby akrylowe oraz narzędzia pracy uczestnik zabezpiecza we własnym zakresie.

Plener odbędzie się w trzech turach:
15.06.2023 r. – grupa szkolna
16.06.2023 r. – grupa studencka
17.06.2023 r. – dorośli i seniorzy

Prace wykonane w ramach pleneru wezmą udział w konkursie artystycznym. Uczestnicy są zobowiązani do przekazania na konkurs jednej pracy na płótnie (nie mniejszej niż 50×70 cm) lub dwóch na papierze (nie mniejszych niż 50×70 cm) powstałych na plenerze lub po nim. Zgłoszenie udziału w plenerze jest równoznaczne z udziałem w konkursie artystycznym.

Kartę zgłoszenia można pobrać poniżej:

Karta zapisu na plener

Warunki udziału i więcej informacji zawiera regulamin:

Regulamin pleneru malarskiego

Organizatorem jest Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, a współorganizatorem Muzeum Historii Polski w Warszawie. Projekt jest realizowany w ramach Programu Muzeum Historii Polski w Warszawie „Patriotyzm Jutra” Edycja 2023.

Plener będzie odbywał się na terenie kopalni z widokiem m.in. na takie miejsca: