Zapraszamy do udziału w plenerze malarskim

„Zanim kopalnia zniknie” – taki tytuł nosi plener malarski, który podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tym odbędzie się na terenie kopalni „Wujek”. W dniach 13-15 czerwca 2024 roku artyści w różnym wieku zmierzą się z zadaniem uwiecznienia w malarskiej formie tkanki historycznej obiektów związanych z pacyfikacją kopalni „Wujek”. Do udziału zapraszamy plastyków, uczniów i studentów szkół artystycznych oraz sympatyków malarstwa. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 czerwca (decyduje kolejność zgłoszeń). Prace, które powstaną podczas pleneru, będą następnie brały udział w konkursie.

Plener malarski i konkurs artystyczny „Zanim kopalnia zniknie” odbywają się w ramach Programu Muzeum Historii Polski w Warszawie „Patriotyzm Jutra” Edycja 2024.

Zadaniem każdego uczestnika będzie wykonanie pracy zgodnej z tytułowym tematem.
Technika: akryl lub olej na płótnie o wymiarach min. 50 x 70 cm. Zapewniamy płótno o wymiarach 50×70 cm oraz zestaw farb olejnych. Media (rozpuszczalniki), farby akrylowe oraz narzędzia pracy uczestnik zabezpiecza we własnym zakresie.

Plener odbędzie się w trzech turach:
13.06.2024 r. – grupa studencka
14.06.2024 r. – grupa szkolna
15.06.2024 r. – dorośli i seniorzy

Prace wykonane w ramach pleneru wezmą udział w konkursie artystycznym. Uczestnicy są zobowiązani do przekazania na konkurs jednej pracy na płótnie (nie mniejszej niż 50×70 cm) lub dwóch na papierze (nie mniejszych niż 50×70 cm) powstałych na plenerze lub po nim. Zgłoszenie udziału w plenerze jest równoznaczne z udziałem w konkursie artystycznym.

Kartę zgłoszenia można pobrać poniżej:

Karta zapisu na plener

Warunki udziału i więcej informacji zawiera regulamin:

Regulamin pleneru malarskiego

Organizatorem jest Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, a współorganizatorem Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Zobaczcie relację z ubiegłorocznego pleneru:

Więcej zdjęć z ubiegłego roku znajdziecie TUTAJ