Festiwal „Śladami Niepodległości”

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Niepodległościowej „Śladami Niepodległości”

 

Motto: „Razem zaśpiewajmy dla Polski!”

Termin festiwalu: 9 czerwca 2018 r.

Miejsce festiwalu: Rybnik, Boguszowice Stare ul. Małachowskiego  18 „Ogród Farski”

Festiwal organizowany jest dla wszystkich harcerek, harcerzy, skautek, skautów ze wszystkich organizacji harcerskich działających w Polsce.

Gwiazdy festiwalu:

  • Wszyscy Byliśmy Harcerzami
  • Chwila Nieuwagi

Festiwal jest imprezą otwartą i bezpłatną

Uczestnicy prezentują dwie piosenki. Pierwszą o tematyce harcerskiej lub turystycznej, drugą o tematyce niepodległościowej, patriotycznej.

Dodatkową atrakcją będzie „Strefa Historia”, której gospodarzami będą: pracownicy Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnego IPN w Katowicach im. Henryka Sławika, Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach oraz grupa rekonstrukcyjna. Przygotują oni tematyczne stoiska, prezentacje gier planszowych i wystawy historyczne.

Całodniowemu wydarzeniu towarzyszyć będzie również historyczna gra terenowa „Śladami Niepodległości”, w której uczestnicy wydarzenia będą mogli wykazać się wiedzą historyczną, spotkać postaci, które odegrały istotną rolę w walce o niepodległość oraz wykorzystać w praktyce znajomość technik harcerskich.

Cele festiwalu:

Festiwal jest odpowiedzią na potrzebę współczesnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz sposób na wyrażenie miłości do Ojczyzny przez młodych ludzi z całej Polski w roku 2018 ogłoszonym jako „rok harcerski. Festiwal będzie platformą spotkania harcerzy i skautów z różnych organizacji i środowisk, których wspólnym celem jest ocalenie od zapomnienia pamięci o historii naszego kraju oraz integracja młodych ludzi, dla których niepodległa Ojczyzna jest dobrem wspólnym. Tematyką Festiwalu będą piosenki niepodległościowe, niosące pochwałę wolności i niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.

Zgłoszenia:

Aby zgłosić swoje uczestnictwo w festiwalu uczestnik jest zobowiązany do wysłania uzupełnionej Karty Zgłoszeń na adres mailowy: sladami.niepodleglosci@gmail.com

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 maja 2018 r.

RAMOWY PROGRAM FESTIWALU

8.30 – 10.00 – zgłoszenie uczestników w biurze festiwalu

9.00 – 11.00 – próby mikrofonowe

11.00 – 11.30 – otwarcie festiwalu

11.30  – 13.00 – przesłuchania konkursowe (DRUŻYNY)

13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa

14.00 – 15.30 – przesłuchania konkursowe (ZESPOŁY)

15.30 – 17.00 – przesłuchania konkursowe (SOLIŚCI)

17.00 – 17.30 – obrady jury

18.00 – 20.30 – koncert gwiazdy, wręczenie nagród, koncert laureatów
– 20.00 – zakończenie festiwalu

10.00– 17.30 „Strefa Historia”, gra historyczna „Śladami niepodległości”

Ustalone godziny podane są orientacyjnie, mogą ulec zmianie, o czym na bieżąco będziemy informować

Możecie śledzić na bieżąco wszystkie aktualności na temat festiwalu na naszym facebooku: https://web.facebook.com/sladaminiepodleglosci/

Regulamin

Karta Zgłoszeniowa