Kręci nas historia

Konkurs na film z wakacyjnej podróży do miejsca związanego z wydarzeniami stanu wojennego

Lubimy kręcić filmy, a historia kręci nas nawet w wakacje! W podróżach bliskich i dalekich nieraz dotrzecie w miejsca ważne i najważniejsze dla naszej przeszłości. Opowiedzcie nam o nich, biorąc udział w konkursie „Kręci nas historia”! W 40 rocznicę pacyfikacji katowickiej kopalni „Wujek” szukamy na mapie Waszych wakacyjnych wypraw tych punktów, które na różne sposoby są związane właśnie z tragicznymi wydarzeniami stanu wojennego w PRL (1981–1983). Utrwalcie je obiektywem smartfonu, aparatu bądź kamery, dodajcie historyczny komentarz i… zgłoście się do konkursu! Atrakcyjne nagrody, pozwalające rozwijać filmowe i historyczne pasje, czekają zarówno na młodszych, jak i starszych uczestników. W końcu dorośli też zasługują na konkursy!

Warszawa, Gdańsk, Kraków, Toruń, Szczecin, Jastrzębie Zdrój… A może odkryjecie przed nami te mniej znane historie stanu wojennego? Oczywiście zapraszamy też do Katowic pod Pomnik-Krzyż przy kopalni „Wujek”. Do zobaczenia na wakacyjnym szlaku historycznym!

 

Termin nadsyłania filmów: od 28 czerwca do 25 sierpnia 2021 r.

Prace konkursowe należy zgłaszać mailowo na adres biuro@scwis.pl, przesyłając link do nagrania zamieszczonego w serwisie internetowym (np. YouTube) wraz z wypełnionymi skanami załączników nr 1 i 2. Długość nagrania nie powinna przekraczać 3 minut. Konkurs ma charakter ogólnopolski, organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:

  • dorośli i młodzież (od 16 roku życia),
  • dzieci i młodzież (do 16 roku życia).

Dla zwycięzców i wyróżnionych w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrody rzeczowe oraz publikację filmów w kanałach internetowych Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

Ogłoszenie wyników: 31 sierpnia 2021 r. na stronie www.scwis.pl oraz w newsletterze i mediach społecznościowych Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności

Organizator: Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Kontakt: biuro@scwis.pl

Ważne dokumenty:

REGULAMIN KONKURSU

Załączniki: Załącznik nr 1 do Regulaminu, Załącznik nr 2 do Regulaminu