Koniec roku w Akademii Wolontariatu

Każdego roku 4 czerwca jest w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności świętem naszych wolontariuszy. Także tym razem tego dnia odbyło się w ŚCWiS uroczyste zakończenie Akademii Wolontariatu.

W tegorocznej VIII edycji Akademii Wolontariatu brało udział ponad 40 uczniów szkół średnich. Przez cały rok szkolny angażowali się w różne wydarzenia i projekty organizowane przez ŚCWiS, pomagając wypełniać naszą misję edukacji i popularyzacji historii Polski po 1945 roku.

Finał Akademii Wolontariatu uświetnił swoim występem Leszek Kazimierski, który zagrał i zaśpiewał piosenki Jacka Kaczmarskiego. Do młodzieży przemówili też: dyrektor ŚCWiS Robert Ciupa, nauczyciel Uniwersyteckiego I LO im. Słowackiego w Chorzowie Krystian Kaźmierczuk i opiekun Akademii Karol Chwastek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zakończonej edycji, gratulujemy pomysłów i ich realizacji. Zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnej IX edycji Akademii Wolontariatu w ŚCWiS. Zapisy przyjmuje opiekun projektu Karol Chwastek: karol.chwastek@scwis.pl.