„Katowickie opowieści” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Katowickie opowieści”, wydaną ostatnio nakładem Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Będzie okazja poznać jej autorów – Michała Dzióbka ze ŚCWiS i Daryę Hancharovą.

Termin: 2 marca 2023 r., czwartek, godz. 17.00

Miejsce: Filia nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, ul. Wajdy 21, Katowice-Bogucice

„Nazywam się Genius Loci. Jestem dobrym duszkiem Katowic. Znam wszystkich mieszkańców tej miejscowości od momentu jej założenia aż do dziś” – tak zaczyna się ta piękna, bogato ilustrowana opowieść dla dzieci. Dobry duszek prowadzi w niej najmłodszych po dziejach stolicy województwa śląskiego, od końca XVI wieku, aż do czasów współczesnych. Książka napisana w formie dziecięcego pamiętnika może być doskonałą okazją do rozmowy z dziećmi na temat historii małej ojczyzny. Przepiękne ilustracje, których autorką jest Darya Hancharova, nie tylko wzbogacają tekst, ale uczą wrażliwości na wysmakowaną sztukę i mogą być prawdziwym ukojeniem dla dzieci i dorosłych.

Książka jest do nabycia w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności, ale będzie ją można kupić także podczas spotkania w bibliotece. W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach można ją również wypożyczyć.

O wszystkich publikacjach ŚCWiS przeczytasz TUTAJ