IX Olimpiada Solidarności

50 młodych uczestników z całego woj. śląskiego zgromadził etap wojewódzki „IX Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się 15 marca w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Chorzowie. Zacięta walka o podium trwała do samego końca, decydowały pojedyncze punkty, a o trzecim miejscu przesądziła dogrywka.
Zwycięzcy to: Zuzanna Janusz z I LO w Czechowicach-Dziedzicach, Jakub Saleciak z I LO w Żywcu, Mateusz Smok z I LO w Zawierciu. Ta trójka laureatów, już jako drużyna woj. śląskiego, pojedzie w kwietniu do Gdańska na trzydniową wizytę studyjną, a w czerwcu przystąpi do egzaminu finałowego olimpiady. Finał oraz gala wręczania nagród odbędą się w Gdyni.

Na zwycięzców olimpiady czekają indeksy na stacjonarne uczelnie wyższe, roczne stypendia naukowe oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodami pieniężnymi, jak co roku, zostaną też uhonorowani nauczyciele zwycięskiej dziewiątki finałowej.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu „IX Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” jest Fundacja Centrum Solidarności, a partnerem w województwie śląskim jest Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZE ZMAGAŃ W CHORZOWIE: