Głosujcie na ŚCWiS w prestiżowym plebiscycie

15 maja rozpoczęło się głosowanie internautów w plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2022. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się, jako jedyna instytucja z woj. śląskiego, w II etapie tego prestiżowego konkursu, organizowanego przez Muzeum Historii Polski. ŚCWiS walczy teraz o głosy internautów, od których zależy ostateczny wynik.

Jeśli nasza historyczna, multimedialna wystawa podoba się Wam, robi wrażenie, uczy i intryguje, ZAGŁOSUJCIE na ŚCWiS. Będziemy wdzięczni za wsparcie.

Głosowanie odbywa się na stronie Muzeum Historii Polski i potrwa do 15 czerwca. Każdy głosujący wybiera po jednym projekcie w każdej z trzech kategorii – Edukacja, Wydarzenie, Wystawa – i zatwierdza wybór. ŚCWiS znajdziecie w kategorii „Wystawa”.
Głos można oddać TUTAJ

Jesteśmy wśród 15 wybranych przez jury instytucji, które zostały laureatami I etapu plebiscytu w trzech kategoriach. W każdej z nich o głosy internautów walczy teraz 5 placówek. Już ten awans jest dla ŚCWiS wyróżnieniem.

Wyniku plebiscytu zostaną ogłoszone 22 czerwca br. podczas uroczystej gali, na której laureaci zostaną uhonorowani statuetkami i dyplomami.

Zgodnie z założeniami plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku, zgłaszane są do niego wydarzenia związane z szeroko rozumianą historią Polski: wystawy, portale internetowe, odkrycia archeologiczne, powstanie nowych placówek działających na rzecz historii i kultury, konferencje i sympozja, innowacyjne przedsięwzięcia edukacyjne, filmy, gry, książki, audiobooki, konkursy, etc. Startują w nim zarówno znane instytucje ogólnopolskie, jak i stowarzyszenia lokalne, a także środowiska polonijne.

Jak informuje Muzeum Historii Polski, od początku konkursu zgłoszono do niego ponad 1000 przedsięwzięć, a w głosowaniu wzięło udział łącznie ponad 50 tys. internautów. Honorowym patronatem objął plebiscyt wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński.

INFORMACJE O PLEBISCYCIE