Akwarelowe duszki i „Katowickie opowieści”

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na warsztaty artystyczne z technik akwareli, połączone z czytaniem książki „Katowickie opowieści”.
Termin: 11 marca 2023 r., sobota, godz. 10:00

Miejsce: Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach

W czasie spotkania „Katowickie opowieści” czytać będzie Dariusz Niebudek, znany aktor i przyjaciel Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

„Nazywam się Genius Loci. Jestem dobrym duszkiem Katowic. Znam wszystkich mieszkańców tej miejscowości od momentu jej założenia aż do dziś” – tak zaczynają się „Katowickie opowieści”, których autorem jest Michał Dzióbek. W tej pięknej, bogato ilustrowanej książce dla dzieci, dobry duszek Katowic prowadzi najmłodszych po dziejach stolicy województwa śląskiego, od końca XVI wieku, aż do czasów współczesnych. Książka napisana w formie dziecięcego pamiętnika może być doskonałą okazją do rozmowy z dziećmi na temat historii małej ojczyzny. Przepiękne ilustracje, których autorką jest Darya Hancharova, nie tylko wzbogacają tekst, ale uczą wrażliwości na wysmakowaną sztukę i mogą być prawdziwym ukojeniem dla dzieci i dorosłych.
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy pod nr tel. 32 438 79 72.
W czasie spotkania „Katowickie opowieści” będzie można nabyć w promocyjnej cenie.