Akademia Wolontariatu wystartowała

Tegoroczna edycja Akademii Wolontariatu wystartowała. We wtorkowe popołudnie, 20 września br., w siedzibie ŚCWiS zjawiło się 40 młodych osób – uczniów kilku śląskich szkół – chętnych na podjęcie kilkumiesięcznej aktywności w Centrum. Rozpoczęli ją od zwiedzenia wystawy stałej, a w tajniki aktywności wolontariackiej wprowadził ich opiekun akademii Karol Chwastek.

Przez cały rok szkolny 2022/23 młodzi wolontariusze będą wspomagać ekipę ŚCWiS, uczestnicząc zarówno w organizowanych przez centrum, jak i w codziennej pracy instytucji. Aby uzyskać dyplom ukończenia akademii konieczne jest poznanie wystawy stałej oraz przepracowanie na rzecz ŚCWiS 50 godzin, a także wykonać jedno dodatkowe zadanie, którym może być np.  napisanie artykułu lub recenzji.

Akademia Wolontariatu odbywa się po raz szósty. W poprzednich pięciu latach uczestniczyło w niej w sumie ponad 200 młodych ludzi. Tegoroczna lista nie jest jeszcze zamknięta, zgłoszenia od uczniów szkół średnich przyjmujemy do końca września pod adresem: na biuro@scwis.pl. Zapraszamy!