Zobacz relację z sadzenia Drzewa Pamięci w Zespole Szkół nr 1 w Rudzie Śląskiej im. Powstańców Śląskich. 29 maja 2026 r. znalazło się tam miejsce dla cisa pospolitego. Od tej pory kolejnym pokoleniom uczniów, nauczycieli, rodziców będzie przypominać o historii Dziewięciu Górników z „Wujka”.